PLÍSEŇ NEHTŮ

Většina z nás v letním počasí ráda nosí sandály, žabky nebo pantofle aby nohám dopřála trochu čerstvého vzduchu. Pokud se na své nohy ale zadíváte pozorněji, zjistíte s překvapením, že vždy nejsou zcela v pořádku.

Hodně nehtů je totiž postiženo plísní, nazývanou také onychomykóza.

Kdo měl někdy plísňové onemocnění, ať už kůže nebo nehtů, potvrdí, že se léčí dlouho, jsou nevzhledná a dokáží se podepsat i na psychice pacienta. Proto čím dříve se začne s jejich účinnou léčbou, tím větší je naděje, že se onemocnění brzy zbavíme.

Plíseň nehtů způsobují parazitické houby, kvasinky nebo plísně, které mají rády vlhko a teplo. Proto se jim také daří tak dobře na nohou.

Infekce se do nehtu dostává různými způsoby, ale nejčastější je volným okrajem odkud se pak šíří až ke kořeni. Houby pro svůj život potřebují keratin, tkáň tvořící nehet. Postupně prorůstají a rozkládají ho.

Plíseň nehtu poznáme podle toho, že se nehet odlišuje od ostatních (změna barvy, tvaru a struktury).

Poměrně nová je laserová léčba této nemoci.

Na naší klinice Laser Liberec používáme k laserovému ošetření nejmodernější laserový systém  FOTONA SP DYNAMIS.

  • Ošetření probíhá ve 4 sezeních, vždy po týdnu, je časově nenáročné, ošetření jednoho nehtu trvá cca 5 minut.
  • Laserová terapie  pracuje tak, že laserový paprsek projde přes nehet (který zůstane bez poškození), kde zahřívá tkán s plísní, a tou teplotou dochází k ničení těchto organismů, které plíseň způsobuji a zamezí jejich dalšímu „růstu“.
  • Laserová léčba není bolestivá, neovlivní normální tkáň a nemá žádné nežádoucí účinky.
  • Jiná zvláštní opatření nejsou nutná.