BRADAVICE

Trápí Vás bradavice? Nevíte, jak je odstranit opravdu účinně? Svěřte se do péče naším odborníkům. Bradavice jsou aktuálním a palčivým problémem mnoha lidí. Úplné odstranění bradavic může být mnohdy časově náročné.

Bradavice známe v řadě podob, od plochých lesklých pupínků až po červené či hnědé vystouplé útvary, které se časem zvětšují. Jde o infekční onemocnění virového původu. Přenáší se obvykle drobnými oděrkami, nejčastěji v prostorech, kde je voda. Pokud nejsou bradavice léčeny, zpravidla jich rychle přibývá. Zejména klasické virové bradavice jsou totiž velmi úporné a mají tendenci se neustále obnovovat.

Na naší klinice Laser Liberec používáme k laserovému ošetření nejmodernější laserový systém  FOTONA SP DYNAMIS.

Er:YAG laser se ideálně hodí k velmi přesné ablaci bradavic, zatímco Nd:YAG laser je zaměřen na absorpci v cévní tkáni a vyvolává koagulaci cév zásobujících bradavice, což způsobuje její následné odumření.

Oba zdroje mají antibakteriální účinky a podporují rychlejší hojení a menší možnost opakování. Zároveň působí na virus, který bradavice způsobuje. Aplikací Er:YAG laserem lze odstranit i rozsáhlé bradavice virového původu.

Tyto lasery jsou velmi šetrné a jemné typy operačních přístrojů. Proto je lze využít v každé oblasti obličeje. I v okolí úst či jinde na těle.

Při zákroku se předchlazuje povrch pokožky, čímž se ošetření stává téměř nebolestivým s minimalizací vedlejších účinků /otok, zarudnutí kůže apod./

V případě úpornosti bradavice, je nutno ošetření i vícekrát zopakovat.

Bradavice jsou jedním z mála laserových zákroků, které je možné provést celoročně - kromě veruk na obličeji.

Vlastní zákrok je buď zcela nekrvavý nebo s minimálním krvácením, rána se nešije, v oblasti obličeje není zapotřebí ani krytí obvazem. Pacient se může již v den zákroku sprchovat a není nikterak omezen v běžných aktivitách.

Výhody laserového odstranění bradavic

  • rychlé
  • pohodlné
  • neinvazivní
  • téměř bezbolestné